Başka bir dedektiflik firması ya da dedektif tarafından mağdur olanlara hizmetleriniz olur mu?

30 Ocak 2019 Çarşamba

“Dedektif arıyorum” iyi niyetli bir cümledir ama başınıza kötü niyetli kişileri çekebilir.Dedektif danışanları çoğunlukla hayatlarında ilk deva bir dedektif ile iş birliği yaparlar ve bu ilk  iş münasebetine girenler mağduriyeti satın alabilirler… Mağdur edecek olan kişilerin çoğu sitelerinde ünlü kişiler ile çekilen fotoğrafları ile göz boyarlar… Onlar kolay para kazanırlar haklarında şikâyet edecek (daha doğrusu şikâyet etmeye cesaret edecek ) kişiler de olmayınca… Mağdur olan kişilerin araması dileği ile… 

3F Dedektiflik olarak son dönemde artan sorunların ortadan kaldırılması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.  verdiğimiz hizmetler sayesinde  halkının sorunlarına derman oluyoruz. Verdiğimiz dedektiflik hizmetleri bakımından bölgede ki gizli kalmış sorunları araştırırken aynı zamanda özel araştırma konularında da yardımcı oluyoruz. Bu anlamda özellikle son zamanlarda talep edilen “eş takibi” konusunda uzman görüşlerimizi sizlerle paylaşarak aklınıza takılan düşüncelerden kurtulmanızı sağlıyoruz.

Özel dedektif nedir?

Özel dedektif , özel olarak kiralanan ve araştırılması gereken bir konuyla ilgili olarak gerekli araştırmayı yapan kişidir. Burada yapılan araştırmanın konusunun ne olduğu önemli değildir. Ayrıca özel dedektifler araştırılması istenen konular içinde istemediği konuların bulunması halinde anlaşmayı kabul etmeyebilir. Bu noktada onu zorlayamaz ve konunun araştırılmasını sağlayamazsınız. Bundan dolayı araştırılmasını istediğiniz konuyla ilgili olarak araştırma yapan özel dedektiflerle anlaşmak gerekmektedir Bununla birlikte ilgili konuyla alakalı olarak daha önce araştırma yapmış olması, özel dedektife deneyim kazandırdığı için sonraki konularda daha başarılı bir araştırma yapacaktır.

Özel Dedektifin aldığı görüntüler mahkemede delil olarak kullanılır mı?

Özel dedektiflerin elde ettikleri deliller mahkeme de kullanılabilir. Bununla birlikte elde edilen görüntüler de mahkeme aşamasında delil niteliği taşımaktadır. Tabi bu görsel delillerin elde edilmesi sırasında karşı tarafın haklarını ihlal etmemiş olmak gerekmektedir. Öyle bir durumda davada haklı da olsanız delilleri kullanmanız mümkün olmayacaktır.

3F Dedektiflik olarak size hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Dedektiflik hizmeti olarak sizlere her alanda yardımcı olarak aklınıza takılan tüm sorulardan kurtulmasını sağlıyoruz. Bu anlamda çağımızın sorunlarından birisi haline gelen boşanmalarla ilgili de gerekli araştırmaları yapıyoruz. Bu tür hizmetleri genellikle aldatıldığından emin olan ya da ciddi şüpheleri olanların başvurduğu bir yöntem. Bunun gibi düşünceleri olan kişiler dedektiflik hizmetlerinden birisi olan “Eş Takibi” talebinde bulunarak, konuyla alakalı olarak delil elde etmeye çalışmaktadır.

Eş takibi nedir?

Dedektif , son dönemde artan sistemlerden birisidir. Bu sistem içerisinde eşinden şüphelenen kişi özel dedektiften yardım isteyerek eşiyle ilgili gerçeklerin ortaya çıkarılmasını talep etmektedir. Bu talep karşısında özel dedektif eş takibi yaparak gizli kalmış gerçeklerin ortaya çıkarılmasını sağlar.

Eş takibi süreci nasıl işler?

“Eş Takibi” süreci kişinin özel dedektifle anlaşmasının ardından başlamaktadır. Bu noktada anlaşma sağlanırsa özel dedektif hemen çalışmalarına başlar. Eşin takip ettirmek isteyen kişiden genel bilgilerin alınmasının ardından günlük bir plan oluşturan özel dedektif, takip edilen eşin günlük rutinleri dışında herhangi bir olay yaşayıp yaşamadığını kontrol eder. Bu takip esnasında gerekli durumlarda deliller toplanarak dosyalama yapılır. Buradan elde edilen deliller daha sonra mahkeme olma durumlarına karşı muhafaza edilerek kullanılmak üzere arşivlenmektedir. Özellikle eşinden şüphelenen insanların başvurduğu bu yöntem oldukça yaygınlaşmaya başladı.

 

 

Özel dedektif nedir?

Özel dedektif, özellikle İnternet’in yaygın olarak kullanılmaya başlandığı dönemlerden sonra gündeme gelmeye başlamıştır. İlk dönemlerde daha çok Avrupa ülkelerinde cinayet araştırmalarında kullanımı tercih edilen dedektifler, daha sonraları özel araştırmalar için de kullanılmaya başlanmıştır. Sön dönemde bizim ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özel dedektifin görevi nedir?

Özel dedektifler genel olarak bakıldığında her işi yapabilme kabiliyetine sahiptir. Yeri gelir bir cinayet durumunda delil arar, yeri gelir kayıp bir kişinin bulunması için çalışmalar yapar. Yeri gelir eş takibi yaparak eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını ortaya çıkartır yeri gelir kayıp kedinizi araştırmakla ilgilenirler.

Bundan dolayı özel dedektifin görevi “şudur” diyebilmemiz oldukça zordur. Kısacası araştırılması, bulunması, öğrenilmesi ve delillendirilmesi gereken her hususla ilgili olarak gerekli araştırmaları yapan kişilerdir.

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

Özel dedektiflerin görev yaptıkları her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de özel dedektif kiralayarak bir konunun araştırılmasını ve bu konuyla alakalı olarak delil toplanmasını sağlamak yasaldır.

 

 

 

Boşanma vakıalarında yaşanan artış özellikle Antalya’nın Kaş ilçesinde gittikçe yaygın bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. Burada yaşanan artış gözle görülür bir şekilde yükselmektedir. Boşanmalarla ilgili yapılan araştırmaların tamamında karşılıklı güven sorununun oluşmaya başlamasının ardından çiftlerin boşanma sürecine girdikleri ortaya çıkmıştır.

İnsanlar eşlerinin kendilerine olan ilgisinin azaldığını fark ettiklerinde kendilerini aldattığını düşünür ve bunu doğru olarak kabul edip onunla tartışmaya başlar. Bu tartışmalar ise gittikçe şiddetlenerek daha fazla sorunun yaşanmasına neden olmaktadır.

3F dedektif ve eş takibi firması olarak size bu konuda yardımcı olmaktayız.

Dedektiflik ve Eş Takibini Kendim Yapabilir Miyim?

Eş takibini kendiniz yapmak istiyorsanız bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz fakat bu durumda bazı sakıncaların ortaya çıkacağını da en baştan kabul etmeniz gerekmektedir.

Bu sakıncalar şunlardır;

·         Deşifre Olma: Bu konuya ilk başladığınızda daha önce hiç araştırma yapmadığınız için bu konunun inceliklerini de bilmediğinizden kısa sürede deşifre olmanız mümkündür.

·         Yasaları Çiğneme: 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” ilgili şartları oldukça iyi bilmelisiniz. Bu noktada yapacağınız en ufak hata karşısında haklıyken haksız olarak yargılanmanız söz konusu olabilmektedir.

·         Delillendirme: Delillendirme konusu oldukça kritiktir. Neyin delil olup neyin delil olmayacağını oldukça iyi bilmelisiniz.

Zaman: Tüm zamanınızı bu iş için ayırmanız gerekecektir. Bu oldukça zor bir durum olduğundan özel dedektif en iyi alternatif olarak tercih edilebilmektedir